základní informace

 

Blenheim

     je město v oblasti Marlborough na severovýchodě jižního ostrova. Ve městě žije kolem 30 000 lidí. Oblast, která obklopuje město Blenheim je známá zejména pro skvělé víno. Říká se že Blenheim je vlastně takovým vinařským centrem Nového Zélandu.

     

     Blenheim a vlastně i celé Marlborough je jednou z nejslunečnějších oblastí celého Nového Zélandu. Ročně sem zavítá tisíce turistů z celého světa aby ochutnali skvělá vína ve vinných sklípcích, kterých je tu desítky. Dalším z místních aktivit je potápění, šnorklování na nedalekých plážích, kde je možno nasbírat vynikající mušle. Také je tady skvěle rybaření a to jak v moři tak i v řekách.

     Pokud máte chuť na jednodenní výlet tak asi za hodinu a půl se dostanete do města KAIKOURA kde je možno za určitý poplatek pozorovat velryby a delfíny na volném moři. Takže je tady velké množství různých aktivit a každý si může podle své libosti vybrat.

     Práce na vinicích je jednou z nejstabilnějších prací na Novém Zélandě. Díky velice teplém klimatu a vysokým procentem slunných dnů se jedná o velice vyhledávanou prací na Novém Zélandě. Tísíce turistů každým rokem přijíždí do místních Backpackerů, aby zkusili práci s vinnou révou. Práce je velice různorodá a střídá se každý měsíc. Jedná se o velice dobrou zkušenost, hlavně pro lidi kteří se s vinnou révou nikdy nesetkali.

    

     Místní bílé víno Sauvignon Blanc se stalo světoznámým, kvůli vynikající ovocné chuti. Určitě ochutnejte některé z místních vinných sklípků.

 

     Práce se tu dělí podle období. V zimě to je Prunning (prostříhávání), Stripping (vytrhávání), Trimming (ostříhování), Wrapping (navazování). Na jaře a v létě pak Trainning and Singling (sjednocení, neboli vybrání nejsilnější rostlinky z uskupení více rostlinek), Budrubbing (odstraňování výhonků), Taping (tejpování), Wire Lifting (zvedání drátů), Leaf Plucking (protrhávání listů), Netting (pokládání sítí), Nailing (zatloukání). A nakonec pak přichází vytoužený sběr vinné révy.

 

Pro více informací klikněte na tento odkaz:

Kontakt

Radek Nohejl

radekno@centrum.cz

Vyhledávání

Odkazy:

    

 

Turecko 2008 (fotogalerie) novinka!

 

Nový Zéland - Orbion (velké množství informací)

Kostelec nad Labem (neoficiální web města Kostelce nad Labem)

Výlet Česko-Saské Švýcarsko - Kokořín - Mělník (fotogalerie)

Výlet po severovýchodních Čechách (fotogalerie)

Výlet Karlštejn - Koněpruské jeskyně - Křivoklát (fotogalerie)

Dovolená v Itálii 2007 (fotogalerie mé poslední dovolené)  

 

aktuální kurs NZD (novozélandského dolaru)

© 2008 Made by Ravenhorn and Oli

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode