Sub-antartické ostrovy

 

Antipodeské ostrovy (Antipodes Islands)

Antipodes Islands

     Antipodéské ostrovy jsou nehostinné sopečné ostrovy. Leží 650 kilometrů na jihovýchod od Stewartova ostrova. Skupina se sestává z jednoho hlavního stejnojmeného ostrova velikostí 60 km ², Bollonova ostrova 2 km ² se severně a četné malé ostrůvky. Nejvyšším bodem je Mount Galloway (402 m), který patří do skupiny aktivních sopek.

 

Aucklandské ostrovy (Auckland Islands)

Auckland Island - Erebus Cove, Rata Forest    

     Aucklandské ostrovy (maorsky: Motu Maha) tvoří souostroví patřící pod Sub-antarktické ostrovy a skládá se z následujících ostrovů: Auckland Island, Adams Island, Enderby Island, Disappointment Island, Ewing Island, Dundas Island a Green Island. Leží 465 km od přístavu Bluff na Jižním ostrově.

Auckland Island - v pozadí křižník HMS Canterbury

     Ostrovy nemají trvalé lidské obyvatel.

 

Bounty ostrovy (Bounty Islands)

Bounty Islands

     Bounty ostrovy jsou malou skupinou 13 ostrůvků a četných skál v jižní části Tichém oceánu, které spadají územně pod Nový Zéland. Jsou umístěny 650 km jihovýchodně od Jižního ostrova Nového Zélandu.

 

     13 ostrovů je rozděleno do několika skupin:

     Hlavní skupina : Depot Island (nějvětší ze skupiny), Lion Island, Penguin Island, Proclamation Island, Ranfurly Island, Ruatara Island,Spider Island,Tunnel Island.

     Centrální skupina: Castle Island,Funnel Island, Prion Island

     Východní skupina: Molly Cap, North Rock

 

     Tato skupina ostrovů je neobydlena lidmi. Ale žijí zde velké kolonie tučňáků a albatrosů. V průběhu 19. století byly tyto ostrovyoblíbené pro lovce tuleňů.

 

Campbellovy ostrovy (Campbell Islands)

Six Foot Lake

     Campbellovi ostrovy patří do skupiny sub-antarktických ostrovů, které patří k Novému Zélandu. Campbellovy ostrovy tvoří skupina ostrůvků a největší z nich je ostrov stejnojmeného názvu Campbell K němu patří několik mnohem menších ostrůvků: Dent Island, Folly Island a Jacquemart Island.

SW Bay

 

The Snares

The Snares Islands

     Ostrovy jménem The Snares (také známé jako Tini Heke) jsou malou ostrovní skupinou přibližně 200 kilometrů jižně od nejjížnější části Nového Zélandu. Snares se skládájí z hlavního ostrova North East Island, menší Broughton Island a poněkud izolován Západní řetězec ostrovů asi 5 km na SW. Celá skupina pokrývá celkem zhruba 3,5 km ².

Zkřížení Punui Bay, Ho Ho Bay, Mollymawk Bay na Broughtonově ostrově

     Vylodění na ostrově je obecně zakázáno a možné je jen na základě zvláštního povolení určeného k výzkumu.

 

Macquarie Island

Macquarie beach

     Macquarie Island leží v jihozápadním koutě Tichém oceánu, asi v polovině cesty mezi Austrálií a Antarktidou. Politicky je součástí australského státu Tasmánie od roku 1900 a stal se v roce 1978 součástí Tasmánské chráněné rezervace. V roce 1997 se stal světovou památkou.

Kolonie tučňáků    

     Australské antarktické Division (AAD) udržuje stálou základnu na ostrově. Ostrov je obýván pouze 20 až 40 lidmi během roku.

 

 

Diskusní téma: Sub-antartické ostrovy

Datum 25.11.2014
Vložil ?
Titulek ?

SUB?

 

© 2008 Made by Ravenhorn and Oli

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode