práce na Novém Zélandě

 

     Pracovní možnosti na Novém Zélandu je nepřeberné množství. Je zde možnost uplatnit se ve specifických oborech (často je ale důležitá výborná znalost anglického jazyka), tak i příležitostních a sezonních prací (na to je nejlepší mít zařízeno Work Holiday Visum).

 

    Jsou  tři typy  lidí, kteří chtějí pracovat. První jsou ti, co se na Nový Zéland vydali třeba za poznáním , ale během těch 3 (až 9) měsíců si chtějí alespoň něco přivydělat a částečně si pokrýt letenku a cestování po této zemi. Druzí jsou mladí lidé ve věku 18-30 let, kteří si zažádali o Work Holiday Visum, které platí 1 rok od vstupu na Nový Zéland a je s ním možnost si přivydělávat prací většinou sběrem plodů, na vinicích, na farmách, mytí nádobí, úklid, prodej ve stánkách a obchodech atd. Vždy ale platí, že s Work Holiday Visum můžete být zaměstnaní u jednoho zaměstnavatele maximálně 3 měsíce.  Po roce se musíte návratit domů a nebo zažádat o to, co platí pro třetí skupinu a to Work Permit neboli pracovní povolení. Work Permit je težší získat a základem je mít zajištěnou stálou práci.

 

     V nejlbližší době zde toto téma více rozepíšu pro podrobnější informace.

Diskusní téma: Pracovní možnosti

Datum 01.09.2009
Vložil Petra a Milan
Titulek Re: prace

ahoj Lucko, shanite jeste nekoho na praci? momentalne jsme v aucklandu a radi bychom nekam na farmu za praci. pokud muzes, kontaktuj me prosim na muj email: veresovapetra@seznam.cz

dekuji

Datum 20.04.2009
Vložil Monika
Titulek Prace na Novem zelandu

Ahoj jsem v australii a tady neni moznost dostat vizum a prace tu take neni.Je tu prilis mnoho nemcu a francouzu.Jak to vypada na Zelandu?Ma to cenu to tam zkusit?Dak moc za rychlou odpoved

Datum 16.01.2009
Vložil Lukáš
Titulek Re: Prace v Aucklandu

Ahoj Martine, chci se zeptat: tys jel na NZ jen tak na blint nebo si měl už vybaveny nějaky druh viza, třeba na rok a jel si tam stim že praci si najdeš až tam.? Nepotřeboval si pracovni povoleni? A jak si tam dlouho zůstal? prosim odpověď piš na kratkyl@seznam.cz díky moc...

Datum 05.02.2009
Vložil Radek
Titulek Re: Re: Prace v Aucklandu

Buď si dáš 1 roční Visum Holiday pokud ti nění více jak 30 let, nebo na místě zkusíš Work Permit, ale to už není lehké získat, nebo speciální sezonní vízum na 4 měsíce (myslím) nebo máš turistické vízum a to si tam můžeš prodloužit i o půl roku a také nějak jde vykonávat práci. Hlavní je mít daňové číslo a účet u banky.

Datum 05.02.2009
Vložil Radek
Titulek Re: Re: Re: Prace v Aucklandu

Tak nově je, že místo sezonního víza je TRSE víc na stránkách www.prolawine.cz

Datum 08.09.2008
Vložil Pája
Titulek to Martin

ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik sis jako číšník vidělal, nebo kolik se platí za to sbírání toho vína nebo tak..moc děkuju za objasnění...na Nový Zéland bych chtěla jet taky.v 18. a když teda jestli se můžu zeptat, kolik stála ta letenka tam ( do Aucklandu) a jak dlouho jsi tam byl a kde si byl ubytovaný a kolik to tak všechno stálo..byla bych moc ráda, kdyby si mi to napsal...děkuju mooooc!!!!!! a kdyby ne tak nevadí..:)

Datum 30.06.2008
Vložil Ravenhorn
Titulek to Martin

Pěkné. A jak to jde. Můžeš prozradit, pokuď chceš, kolik si tak vyděláš?

Datum 06.06.2008
Vložil Martin
Titulek Prace v Aucklandu

Ahoj, v Aucklandu se da najit prace uplne v pohode, me trvalo jen tri dny,nez sem nasel misto v restauraci jako cisnik. na dverich bylo napsano pouze pro lidi se zkusenosti v oboru, ale nejdriv jsem mesic delal jako runner/bus boy a potom zacal jako cisnik. coz znamena vic penez a dyska, ackoliv s tema to tady neni valny, nejsou na to zvykli.

 

Kontakt

Radek Nohejl

radekno@centrum.cz

Vyhledávání

Odkazy:

    

 

Turecko 2008 (fotogalerie) novinka!

 

Nový Zéland - Orbion (velké množství informací)

Kostelec nad Labem (neoficiální web města Kostelce nad Labem)

Výlet Česko-Saské Švýcarsko - Kokořín - Mělník (fotogalerie)

Výlet po severovýchodních Čechách (fotogalerie)

Výlet Karlštejn - Koněpruské jeskyně - Křivoklát (fotogalerie)

Dovolená v Itálii 2007 (fotogalerie mé poslední dovolené)  

 

aktuální kurs NZD (novozélandského dolaru)

© 2008 Made by Ravenhorn and Oli

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode